Tomasz Kuczyński
W sierpniu w Lotto Ekstraklasie Piast przegrał z Legią 1:3.
W sierpniu w Lotto Ekstraklasie Piast przegrał z Legią 1:3. Marzena Bugala- Azarko / Polska Press
W meczu 1/16 Pucharu Polski Piast Gliwice zagra we wtorek z broniącą trofeum Legią Warszawa. Początek spotkania o godz. 20.30. TUTAJ na dziennikzachodni.pl prowadzona będzie relacja z meczu Piast – Legia.

1/16 finału to ostatnia faza Pucharu Polski, w której o awansie decyduje jeden mecz. We wtorek późnym wieczorem dowiemy się, czy w 1/8 zagra Piast czy Legia.

PIAST - LEGIA LIVE

Mecz zapowiada się bardzo ciekawie, nie tylko zw względu na to, że drużyna z Warszawy broni Pucharu Polski. Oba zespoły zajmują wysokie miejsca w obecnym sezonie Lotto Ekstraklasy. Po 13 kolejkach Legia jest trzecia i ma 23 punkty. Gliwiczanie zgromadzili o punkt mniej i zajmują piąte miejsce.

Ligowy mecz przy Okrzei rozegrany w sierpniu zakończył się wygraną gości 3:1, ale do 86. minuty był remis 1:1. Piast całą II połowę grą w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Marcina Pietrowskiego. Mimo osłabienia gliwiczanom udało się doprowadzić do wyrównania.

PIAST - LEGIA NA ŻYWO

- Ten mecz, który graliśmy w lidze z Legią, pokazał, że jesteśmy w stanie ich pokonać. Wtedy szybko dostaliśmy czerwoną kartkę, która ustawiła tamto spotkanie. Mimo to wyrównaliśmy i remis utrzymywał się do końcowych minut – mówi napastnik Piasta Piotr Parzyszek. - Nie rezygnujemy z walki w pucharze. Jest dla nas tak samo ważny jak ekstraklasa. Zrobimy wszystko, aby zwyciężyć i grać dalej. Chcemy zdominować przeciwnika, ale jak będzie trzeba się cofnąć, to też sobie poradzimy.

PIAST - LEGIA WYNIK

Piast w poprzedniej kolejce Lotto Ekstraklasy zremisował w Płocku z Wisłą 1:1 tracąc bramkę w doliczonym czasie po samobójczym trafieniu Jakuba Czerwińskiego. Gliwicki zespół prowadził po golu Parzyszka, dla którego była to pierwsza bramka w Ekstraklasie. Legia też zremisowała 1:1 w Białymstoku z Jagiellonią, ratując punkt w 89. minucie.

PIAST - LEGIA TRANSMISJA

W 1/32 finału Pucharu Polski Piast wyeliminował GKS Jastrzębie, wygrywając na wyjeździe 2:1. Legia wygrała w Chojnicach z Chojniczanką 1:0.

Mecz Piast – Legia sędziować będzie Tomasz Musiał z Krakowa. Podczas spotkania będzie możliwość z korzystania z systemu VAR. Arbitrami VAR będą Jarosław Przybył oraz Konrad Sapela.

Mecz 1/16 Pucharu Polski Piast – Legia pokaże stacja Polsat Sport. Początek transmisji o godz. 20.15.